stat4u

Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benedykt XVI przeciwko zazdrości w Kościele


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1
OFFLINE   Rapax

Rapax

  ViperSAT Member

 • Elite Member
 • ID:
  39932

 • Postów:
  5912

 • Dołączył:
  25-12-2008 • Numer GG:44043283
 • Płeć:Mężczyzna
 • Skąd:Goleniów

 • Kraj:
Reputacja: 368
Bardzo Dobra
Benedykt XVI przeciwko zazdrości w KościeleBenedykt XVI powiedział w niedzielę wiernym, że w Kościele nie powinno być miejsca dla zazdrości o tych, którzy poza nim czynią dobro w imię Chrystusa. Papież dodał, że trzeba umieć radować się każdą inicjatywą dobra bez zawiści.

W rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański Benedykt XVI mówił: - Członkowie Kościoła nie powinni odczuwać zazdrości, ale radować się, jeśli ktoś spoza tej wspólnoty czyni dobro w imię Chrystusa, o ile robi to z jasną intencją i szacunkiem.

- Także wewnątrz samego Kościoła może czasem zdarzyć się, że z trudem uznaje się i docenia w duchu głębokiej jedności rzeczy dobre dokonane przez różne środowiska kościelne. Natomiast musimy być zawsze zdolni do tego, by cenić się i szanować nawzajem wysławiając Boga za nieskończoną fantazję, z jaką działa w Kościele i na świecie - powiedział.

Papież przypomniał też słowa Apostoła Jakuba, które nazwał wręcz "inwektywą wobec nieuczciwych bogaczy": "żyliście beztrosko na ziemi i wśród dostatków tuczyliście serca wasze w dniu rzezi".

Słowa te - podkreślił papież - "przestrzegają przed próżną żądzą dóbr materialnych, stanowią silne wezwanie, by wykorzystywać je w duchu solidarności i dobra wspólnego działając zawsze w sposób sprawiedliwy i moralny na każdym szczeblu".

Do Polaków Benedykt XVI powiedział: "Dziś liturgia Kościoła przypomina, że wszyscy otrzymaliśmy dar Ducha Świętego, który uzdalnia do spełniania dobra i unikania zła, i jednoczy tych, którzy szczerym sercem pragną pełnić wolę Bożą. Niech Jego światło pomaga nam rozeznawać Boże zamysły, a Jego moc wspiera w ich realizacji".

Papież pożegnał się z mieszkańcami miasteczka Castel Gandolfo, gdzie spędził prawie trzy miesiące lata. W poniedziałek wraca do Rzymu rozpoczynając bardzo pracowity okres. W czwartek pojedzie na prawie cały dzień do Loreto, gdzie znajduje się sanktuarium maryjne. W niedzielę 7 października Benedykt XVI otworzy uroczyście obrady synodu biskupów na temat nowej ewangelizacji. 11 października zainauguruje zaś obchody Roku Wiary.
 • 0
Pliki hostujemy na Rapidshare, Speedyshare, Sendspace, Hotfile, Depositfiles, Bitshare i innych. Na forum ViperSat nie wolno uploadować nielegalnych plików jak seriale, cracki, NOCD czy keygeny.